Italský slovník - online překladač zdarma

Zbývá 1000 znaků.

Přeložit text z:
do:

Překlad z italštiny do češtiny

Jak se italština vyvíjela

Je učení italštiny pořádná Itálie nebo si budete s učebnicí v ruce připadat spíš jako na dovolené? Co všechno jste o italštině ještě nevěděli?

Italština patří mezi románské jazyky a celosvětově ji ovládá asi 100 milionů lidí. Kromě Itálie se s ní domluvíte ve Švýcarsku a procvičit se v tomto jazyce můžete dokonce třeba i na dovolené v Chorvatsku. Díky imigrantům se dostala rovněž do USA. Na počátku stálo, jak už tomu obvykle bývá, slovo. Tentokrát to bylo slovo latinské.

Italština se vyvinula z hovorové latiny. Pokud byste si přečetli texty z 9. století, už byste mohli říci, že čtete italštinu, pro mnohé dokonce nejkrásnější jazyk na světě. Jak alespoň vyplynulo ze zpráv americké CNN. Přesto i sami temperamentní Italové mají mnohdy problém se spolu navzájem dorozumět díky velkému množství dialektů.

Na italštinu prakticky

Možná i proto, pokud si v Itálii vyrazíte někam posedět, budete si objednávat minimálně un litro neboli litr vína, nikoli běžnou českou skleničku. Nakonec platí, že „in vino veritas” neboli „ve víně je pravda”. A možná i vzájemné pochopení. Italsky se mimochodem budete muset naučit nejen tehdy, pokud pojmete chystání na příští dovolenou u moře nadmíru zodpovědně, ale i tehdy, kdybyste se stali libyjským obchodníkem. Zato se nemůžete příliš divit, když na vás budou po vašem zdvořilém „hello” hledět poněkud nevraživě, s angličtinou se mnoho Italů příliš ochotně nepotýká. Chcete i vy proniknout do tajů italštiny?

S online italsko-českým překladačem se vám to podaří velmi snadno. Překládat s ním můžete nejen slova, ale rovnou celé věty nebo odstavce. Najednou si poradí až s 1 000 znaky. Stačí vložit požadovaný text do formuláře a kliknutím na tlačítko nechat snadno a rychle překládat v obou směrech. Věřte, že italština se tak záhy stane vaším dobrým amico = přítelem.