Francouzský slovník - online překladač

Zbývá 1000 znaků.

Přeložit text z:
do:

Překlad z francouzštiny do češtiny

Objevte kouzlo Francie

Románský jazyk je „doma” především ve Francii, ale také na druhé straně zeměkoule ve studené Kanadě a v mnoha dalších zemích. Francouzsky si spolu v celkovém součtu může popovídat přibližně 200 milionů lidí.

Francouzi za svou řeč vděčí dobyvačným tendencím slavného vojevůdce Julia Caesara. Okolo roku 58 až 52 př. n. l. začínají Římané opanovat Galii a základy francouzštiny jsou tímto položeny. Pokud jste se v 17. století chtěli stát diplomaty, nutnou výbavou byla kvalitní znalost právě francouzštiny.

Umíte anglicky? V tom případě jste do kuchyně moderní francouzštiny nahlédli docela významnou měrou. Asi polovina anglické slovní zásoby má kořeny právě tady. A když už jsme v té kuchyni: Objednejte si v restauraci určitě le fromage (sýr), zalijte to le vin (vínem) a pak už zbývá jen vám popřát: bon appétit (dobrou chuť)! Dobrá zpráva? Francouzi jsou vůči národnímu nápoji tolerantní natolik, že když vám v krvi bude kolovat do 0,5 promile, smíte ještě usednout za volant.

Francouzsky bez námahy

Sladká Francie se zkrátka nezapře, o Francouzích se ostatně traduje, že se jedná o národ požitkářů, s jehož bojovou morálkou to není zrovna ukázkové, jak tvrdí s oblibou zejména jejich britští sousedé. Kdo se bojí za hranicemi promluvit jinak než svou mateřštinou, jistě tak nemusí mít strach, že by pod Eiffelovou věží došel pro svou neznalost úhony. A jak na to, aby vám učení tohoto jazyka poněkud nezkyslo na jazyku? Pro jazyk lásky ochotně ztratíte hlavu i díky našemu online překladači.

Francouzsko-český překladač umí převádět věty oběma směry, z francouzštiny do češtiny i opačně. Najednou zvládne text o maximální délce 1 000 znaků. Stačí ho pouze zkopírovat do formulářového pole a stisknout tlačítko pro překlad. Překladač se velmi snadno ovládá a rychle vám zobrazí požadovaný úsek textu. France, je t’aime!