Anglicko-český překladač vět

Zbývá 1000 znaků.

Přeložit text z:
do:

Anglicko-český překladač celých vět

Kde se vzala angličtina

Angličtina je hned třetím nejrozšířenějším mateřským jazykem. Zejména v éře informačních technologií je i jazykem světovým, bez něhož je jen obtížné se dorozumět.

Původně se vyvinul na území dnešní Anglie, kam jej přinesly germánské kmeny ze severozápadu Německa. Odtud pochází i příbuznost angličtiny a němčiny, které vzešly ze stejné jazykové rodiny, konkrétně je to rodina indoevropská. To znamená, že mají stejného „předka”, tzv. protojazyk.

Anglicky aktuálně mluví na celém světě přibližně 520 milionů lidí. Několik dalších milionů ji má jako svou druhou řeč, na internetu je potom jazykem dokonce primárním. Řadí se mezi jazyky germánské. Díky tomu, že angličtinu používá řada lidí z různých koutů zeměkoule, podléhá do značné míry i vlivu dalších jazyků, které tito lidé mají jako mateřské.

Anglická slovní zásoba a překlady

Odhaduje se, že angličtina obsahuje celkem přibližně 990 000 slov, což by z ní mělo rovněž činit nejobsáhlejší jazyk na světě. Abyste si zvládli pokonverzovat o počasí, koupit si svačinu, zkrátka se dorozuměli, uvádí se, že v každodenní komunikaci by vaše slovní zásoba měla činit zhruba 3 000 slov. Při menším počtu už byste si na dovolené ve Velké Británii s průměrným Angličanem příliš dobře nepopovídali. Rodilý mluvčí zpravidla vládne asi 20 000 slovy, což je normální vzhledem k tomu, že rozsah individuální slovní zásoby se odvíjí od toho, jak výrazný přehled máme, v jakém prostředí se pohybujeme atd.

Pro ty, kteří tak zjistili, že mají stále ještě co dohánět, je tu anglicko-český překladač. Funguje obousměrně, to znamená, že stačí zadat anglickou nebo českou větu, kterou potřebujete přeložit, a počkat si na výsledek. Maximální délka překládaného textu činí 1 000 znaků. Obratem tak víte, která hollywoodská celebrita se znova vdala nebo jaké počasí bude o víkendu panovat pod Sochou Svobody.